Skúšky - mm kabaret

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Skúšky

Galéria


17. február 2014, opäť hotel ECHO. Lacko už navláčil všetky časti aparatúry, my už sme zložení v šatni, ešte trošku upraviť stoly, rozmiestniť rezervačky s vašimi menami a už nás prísny kapelník Peťo Niňaj ženie na skúšku. Lacko zapol všetko, čo treba, skontroloval, či si nezabúdame zapnúť mikroporty (to sa týka hlavne mňa :-), prvý tón a už frčíme. Skúška je precízna, ale napriek tomu po chvíľke už sa veru aj vychechtávame a tešíme na večer.
Keď si kliknite na pás náhľadov, nazriete do tejto atmosféry aj vy. A mimochodom - tie usmiate kočky nie sú vôbec sestry! Je to naša Kristínka a vedľa nej Natali, Milanova vnučka, ktorá nám prišla pomôcť pri usádzaní divákov.
A ako to bolo večer, si môžete pozrieť tu.


Naša nová - a veríme, že trvalá - domovská scéna v Bratislave. Hotel ECHO nás prijal ako svojich a od úplného začiatku vnímame našu spoluprácu veľmi pozitívne. Zrejme máme šťastie na ľudí, pretože aj tu sme našli ústretovosť, ochotu, spoluprácu a dokonca máme občas odvážny pocit, že sa z nás naši partneri aj tešia.
Nuž a takto to vyzeralo na prvých skúškach, kde sme sa popasovali s umiestnením stolov, tak aby každý videl a počul, Eva Kelly prispôsobila scénu novým priestorom a podmienkam, Laco postavil aparatúru, Peter Niňaj stlačil prvú klávesu a už sa skúšalo. A predstavenie? Pozrite sa sem.Skúšame v Hlave 22. Na kolegoch z Hlavy 22 nás zatiaľ neprestáva fascinovať ich vzťah k našim požiadavkám. Jednoducho reagujú svojim (zrejme) zaklínadlom: ,,To nie je problém". Asi je dobré začať si zvykať, že sa dá aj takto. Atmosféra priestoru nás oslovuje už od prvých okamihov na javisku, tiež medzi stolmi a to tu ešte nie sú diváci. Nechcem to zakríknuť :-) Na skúškach sa samozrejme zúčastňoval aj náš čarodej Alexander, ale akosi nie je na fotografiách, pretože fotografuje. Ale aj to napravíme.
A ako bolo na predstavení? Podrobnejšie tu.Po kliknutí na pás náhľadov uvidíte kúsok atmosféry príprav a skúšok. Prichýlili nás dobrí ľudia v kultúrnom dome
v Devíne, tu sme pre nich, aj pre devínčanov, odohrali predpremiéru. Neskôr to boli skúšky a premiéra vo V-klube. Pred skúškami ale musel najprv vzniknúť scenár, bolo treba vymyslieť, skomponovať a nacvičiť hudbu, piesne, scénky, skeče, kúzla. Ako vždy pri skúšaní programu sa veci menili a žili svojim životom. Keď sme sa už začali skúšať bez scenára v ruke a vedeli sme konečne texty a akcie, všetko začalo mať iný spád a už sme sa tešili na stretnutie
s divákmi. A tých obrázkov po kliknutí nájdete samozrejme viac :-)

Hľadaj
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky