brusno - MM KABARET

Prejsť na obsah
Úryvok zo scenára MM KABARETU na muzikálovom festivale Jozefa Bednárika v kúpeľoch Brusno mal taký úspech, že ho nemôžeme neponúknuť aj ďalším našim priaznivcom.
Úryvok:
***
Z MM KABARETU unikli naše iniciatívne návrhy, ktoré sme sa chystali deklarovať až s nástupom nového školského roku. Nuž ale keď už je to vonku, nie je dôvod zamlčovať:
V súvislosti s uvoľnenou protiústavnosťou všetkých doterajších vyhlášok a opatrení sme aj my navrhli niekoľko postupov v snahe vykynožiť všetky nákazy a hlavne „prípady“. Od 2. septembra začneme testovať a očkovať všetkých školákov. Preto nie už prvého, aby sme im nekazili ich slávnostný nástup do školy. Ak nezodpovední rodičia s očkovaním nebudú súhlasiť, taký školák bude musieť sedieť s respirátorom, nebude môcť cvičiť ani spievať a ani odpovedať. Spolužiaci mu na každej hodine dvakrát zborovo povedia „Fuj, hanba, ty nezodpovedný!“
Do reštaurácií budú môcť vstúpiť len dvakrát očkovaní stravníci. Ten, kto má za sebou už tretiu dávku, bude mať pečivo zadarmo.
V autobusoch či električkách môže byť cestujúcich ľubovoľný počet, ale vzájomná vzdialenosť jednotlivých autobusov musí byť aspoň dvanásť metrov. Od 4. októbra.
V každej domácnosti sa na televíziu môže pozerať len plne očkovaný divák, avšak od 15.10. už bez respirátora.
Keďže očkovacia lotéria nezabrala kvôli problémom v televízii, budú od 14. septembra  v každom okresnom meste inštalované očkovacie automaty, tzv. vakcinomaty, ktoré jednak poskytnú viac súkromia ako u nejakého lekára a po vsunutí celej ruky do automatu budú záujemcovia zaočkovaní ľubovoľným počtom dávok – podľa toho, ktorý gombík stlačia. Podľa počtu dávok vypadne potom príslušný počet potvrdeniek, z ktorých každá tretia bude zlosovateľná, ale až štvrtá bude obsahovať aj potrebné heslo.
Nevýhody limitovaného počtu vakcinomatov vynahradia od 22. septembra občianski očkovači, poznateľní podľa výrazného označenia OO na rukáve, ktorí vás zaočkujú kdekoľvek na ulici, v obchode či trebárs pod bránou. Tu bude takisto platiť „čím viac dávok, tým lepšie“. Takto očkovaní budú výrazne zvýhodnení tým, že pri prejave akýchkoľvek vedľajších príznakov či nežiadúcich následkov nebudú potrebovať péenku, ale bude im umožnené liečiť sa priamo na pracovisku a zadarmo.
***
Návrat na obsah